Dlaczego elektromobilność?

Dlaczego elektromobilność?

Elektryka awaria nie tyka

Samochody elektryczne mają wiele zalet, jednak naszą ulubioną jest prostota ich budowy, która przekłada się na bezawaryjność i niskie koszta użytkowania. EV w swoim silniku mają około 20 ruchomych części, wartość ciężka do porównania z ponad 2000 ruchomymi częściami w samochodach z tradycyjnymi jednostkami. Nie mają również przekładni skrzyni biegów, sprzęgła i wielu płynów, o których stan trzeba dbać w samochodach konwencjonalnych. Jakby tego bylo mało, samochody elektryczne wykorzystują energię ze zwalniania, dzięki czemu hamulec może być używany bardzo sporadycznie – Rekordziści pierwszą wymianę klocków hamulcowych wykonali po ponad 100 000 kilometrów!

EV to przyszłość

Volvo zadeklarowało, że wszystkie oferowane przez nich pojazdy będą napędzane w 100% silnikami elektrycznymi już w 2030 roku. Podobną deklarację złożyło General Motors, Mini, Volkswagen, Bentley, Fiat i właściwie prawie wszyscy najwięksi gracze na scenie motoryzacyjnej. Sieć punktów ładowania w europie rośnie równie dynamicznie co zasięgi oferowanych modeli, a dzięki ogromnym nakładom finansowym przeznaczanym na rozwój baterii, koszt wyprodukowania samochodu elektrycznego stale się zmniejsza.

Komfort

Brak skrzyni biegów sprawia, że jazda jest płynna i przyjemna. W aucie panuje również cisza, którą docenimy dopiero w momencie, gdy przesiądziemy się z samochodu z silnikiem spalinowym. Samochody elektryczne to inny, nieznany dotąd wymiar wygody, który jest wspierany na całym świecie. Dzięki globalnemu megatrendowi elektryfikacji transportu, również i w Polsce prawdopodobnie doczekamy się dopłat do zmiany samochodu.

Umów się na bezpłatną konsultację, aby poznać naszą ofertę.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie tej witryny, akceptujesz użycie plików cookie do powyższych celów. Więcej informacji w polityce prywatności